۴ روش رفع مشکل برعکس نوشتن و تایپ فونت فارسی در نرم افزار فتوشاپ

ترفند فتوشاپ

0 1,092

۴ روش رفع مشکل برعکس نوشتن و تایپ فونت فارسی در نرم افزار فتوشاپ

اگر شما هم برنامه فتوشاپ را نصب کرده باشید متوجه می شوید که هنگام تایپ کردن متن های فارسی نوشته ها به صورت جدا از هم و برعکس تایپ می شوند امروز در انزل وب ما چند روش رفع مشکل برعکس نوشتن و تایپ فونت فارسی در تمامی نسخه های مختلفت نرم افزار فتوشاپ را برای شما آماده نموده ایم.

حل مشکل برعکس نوشتن و جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ Photoshop

How you Can Get Farsi/Persian Text to Render Correctly in Photoshop

بسیاری از کاربران فتوشاپ فکر می کنند که مشکل جدا و معکوس نوشتن متن های فارسی به نسخه فتوشاپی که از اینترنت دانلود کرده اند و یا خریداری کرده اند برمی گردد و برنامه نصب شده فتوشاپ خود را از روی سیستم پاک می کنند. اگر شما هم جزء این دسته از کاربران هستید بهتر است دست نگه دارید، شما می توانید با اعمال تنظیماتی که در داخل برنامه فتوشاپ وجود دارد به راحتی این مشکل را حل کنید، اما اگر با فونت فارسی در ویندوز مشکل دارید از روش های حل مشکل فونت فارسی ویندوز ۱۰ ؛ بهم ریختگی فونت ، عدم نمایش ، مشکل زبان و.. استفاده کنید.

 

حل مشکل برعکس نوشتن فونت فارسی در فتوشاپ

قبلا در انزل وب نحوه رفع مشکل فونت فارسی و تبدیل حروف فارسی به علامت سوال در نوت پد ویندوز را آموزش دادیم، اگر قصد دارید مشکل جدا نوشتن و معکوس شدن فونت فارسی خود را در فتوشاپ حل کنید وارد برنامه Photpshop شوید و از منوی Edit گزینه Preferences را کلیک کنید. بعد از کلیک یک پنجره باز می شود شما باید گزینه Type را انتخاب کنید.

حالا در پنجره جدید قسمت Choose text Engine Options را پیدا کنید. در زیر این قسمت دو گزینه وجود دارد که شما باید Middle eastern and south Asian را انتخاب کنید و روی دکمه OK کلیک کنید.

 

 

برنامه فتوشاپ را ببندید و مجددا آن را باز کنید، اکنون به منوی Type بروید و گزینه Language options را پیدا کنید. بعد دو گزینه Farsi Digits و Right to left را انتخاب کنید. شما موفق شدید مشکل فارسی نویسی فتوشاپ خود را حل کنید.

نحوه برطرف کردن مشکل جدا شدن حروف فارسی در فتوشاپ

اگر هنگام نوشتن متن فارسی با حروف جدا از هم مواجه می شوید به مسیر Window>Paragraph بروید تا پنجره کوچکی برای شما باز شود.

 

در این پنجره کوچک که در تصویر زیر نشان داده شده است روی علامت مثلث کلیک کنید تا یک منو برای شما نمایش داده شود، از این منو شما باید گزینه Middle East Single-line Composer را کلیک کنید.

مانند روش بالا که خیلی سریع مشکل برعکس نوشتن متن فارسی فتوشاپ خود را حل کردید می توانید مشکل بهم ریختگی فونت ، کلمات و متن در اسناد فارسی و انگلیسی ورد را نیز حل کنید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.